Техничка школа "Никола Тесла"
Сурдулица
тел: +381 (0)17 824 119
адреса:Томе ивановића 24
Време је за растанак!

07.06.2019

И небо се отворило, поновно је огрејало сунце! Превише је било кише ових дана! Дошао је и тај дан, када ћемо са својим драгим ученицима, матурантима, у свечаном амбијенту хотела "Србија" у центру града, заједно отворити нове странице животне књиге! Наши ученици ће ступити на неку нову животну сцену а ми ћемо им од срца пожелети да успеју у својој намери да постану добри људи, успешни грађани и узори генерацијама које долазе. МАТУРАНТИ, срећно!!!

Обилазак школе

03.06.2019

У четвртак 30.05.2019.године угостили смо ученике осмог разреда ОШ " Свети Сава" из Владичиног Хана. Ученици наше школе су у режији наставница српског језика, Миле Стојадинов и Сузане Ранђеловић,реализовали представу у којој су нам показали како изгледа час српског језика и час физике. Осмацима је представљен и кабинет за рачунарство и информатику као и кабинет за полагање теоретског дела испита за кандиндате за полагање возачког испита "Б" и "Ц" категорије. Након тога ученици ОШ " Свети Сава" су се опробали као возачи у школским аутомобилима уз асистенцију иструктора вожње. Слике са посете се налазе у Гарерији под називом " Обилазак школе осмака ОШ Свети Сава"

Још једна генерација креће својим путем!

31.05.2019

Дошао је и тај дан кад још једној генерацији наших ученика морамо рећи "збогом". Данас опроштај у школи а у петак 07. јуна 2019. године у хотелу "Србија" у Сурдулици. Слике са овог догађаја се налазе у Галерији под називом "Збогом матуранти 2019".

Спортске игре младих на спортским теренима ТШ Никола Тесла Сурдулица

30.05.2019

У среду 29. маја 2019. године Сурдулица је узела учешће у спортским играма младих. Свечано отварање игара је организовано на градском тргу у 10 сати. На спортским теренима ТШ Никола Тесла организована су такмичења у малом фудбалу и уличној кошарци. Слике са такмичења се налазе у Галерији под називом "Спортске игре младих 2019".

Неформално образовање у школи

23.05.2019

У оквиру пројекта " Семинар и обука за младе предузетнике" на тему - развој професионалних вештина за запошљавање и самозапошљавање, ученици ТШ " Никола Тесла" из Сурдулице су стекли основна знања, вештине и компетенције, након чега су исте применили у иницијативу и израду предлога пројекта у области заштите животне средине под називом " рециклажа јер планета је важна". Овим пројектом предвиђена је куповина рециклажног контејнера за потребе школе и дат је пример будућим генерација да следе исти пример.Семинар је реализован под покровитељством Канцеларије за младе општине Сурдулица и Центра за развој предузетништа Сурдулица. Семинар је реализован на Власинском језеру, у трајању од три дана. Ученици семинара су били смештени у мотелу " Нарцис". Слике са семинара се налазе у Галерији под називом " Неформално образовање децембар 2018".

Дан отворених врата 2019

23.05.2019

У среду 22. маја 2019. године наша школа је широм отворила своја врата свим заинтересованим ученицима осмог разреда основних школа са територије општине Сурдулица као и ученицима ОШ " Бранко Радичевић" из Владичин Хан. Осмаци су се опробали као возачи школских аутомобила и камиона. Такође имали су прилике да виде технике заштите лица у извођењу ученика трећег разреда под надзором наставника Новице Дојчиновића. Слике се налазе у Галерији под називом Дан отворених врата 2019.

Презентација школе у ОШ Свети Сава Владичин Хан

23.05.2019

Данас је тим за презентацију школе поводом уписа нове генерације ученика првог разреда у школској 2019/20. години обишао ОШ "Свети Сава" у Владичином Хану. У врло пријатном амбијенту ученицима су презентовани образовни профили школе. Слике са презентације се налазе у Галерији под називом " Свети Сава Владичин Хан 2019"

Спортске игре младих у Сурдулици

22.05.2019

Дана 29.05.2019. године Сурдулица је узела учешће у "Спортским играма младих". Тог дана на спортским теренима ТШ "Никола Тесла" реализоваће се такмичења у малом фудбалу и кошарци 3 на 3

Испуњење жеље ученика

20.05.2019

Да бисмо испунили жељу наших ученика да се упознају са условима студирања, организовали смо у петак 24. маја 2019. године посету Економском, Правном, Машинском, Електронском и Филозофском факултету. Предвиђена је посета научном скупу " наук није баук", који се организује на Електронском факултету! Сви заинтересовани ученици могу да се јаве руководству школе ради организовања превоза!

Јован и Лука на најбољи начин презентовали школу

20.05.2019

На државном такмичењу у програмирању, одржаном у недељу 19. маја 2019. године, наши ученици Јован Димитријевић и Лука Момчиловић су осварили заиста диван резултат. Јован је заузео укупно шесто а Лука девето место. Браво моцмци а посебна похвала и за предменог наставника Срђана Ћеранића!!!

СледећеПретходно